Замаскований українофоб грудня 2015 року

Автор: . 01 Січ 2016 в 21:03

Науково-ідеологічний центр ім. Дмитра Донцова започатковує нову антипремію «Замаскований українофоб місяця». Так аналітики Центру будуть відзначати тих політиків, публіцистів, письменників, політологів, культурологів, істориків, які у різний спосіб, маскуючи свої правдиві наміри та дії красивими словами, теоріями й методологіями, насправді проводять ідейну лінію на дезорієнтацію, приниження, нищення українства. Сьогодні, коли під час кримсько-донбаських подій відкрито виявилася шовіністично-імперська ненависть Росії і проросійських політиканів в Україні до української нації, залишається великою проблемою деструктивна діяльність малоросійських, ліво-анархістських, радикально-ліберальних середовищ, представники яких  активно присутні в українському медіапросторі, культурі, науці і, зрозуміло, політикумі, і котрі часто прикриваються патріотизмом. Тому вістря нашої критичної антипремії буде скероване передусім проти тих явищ та елементів, з якими, на жаль, ніхто систематично не бореться в Україні.

Отже, непочесне звання «Замаскований українофоб місяця» за грудень 2015 року присуджується Данилові Яневському, який у своїй авторській програмі «Лайф код» на телеканалі ZiK організував низку підступних передач  –  зустрічей з різними публіцистами і культурниками, в яких паплюжилася українська історія, принижувалася національна гідність українців. Вершиною  тих антиукраїнських виступів була передача від 27.12.2015 р., зустріч із блогером Сергієм Івановим, в якій Д.Яневський зухвало й антиісторично стверджував думку, що це начебто українське селянство було винне у приході до влади більшовиків і в організації червоного терору, від якого загинули мільйони, насамперед еліта нашої нації. Тобто перед глядачами по-абсурдальному все ставилося з ніг на голову: українське селянство, яке найбільше постраждало від більшовицького терору і під час масових селянських повстань проти комуністів у 1920-1930-і рр., і в роки колективізації, і під час Голодомору, цинічно оголошувалося головним винуватцем українських трагедій ХХ ст.,  призвідником історичного провалу нашої державності. Саме селянам, за псевдоісторичною версією Д.Яневського, приписувалися злочини більшовизму, який, як відомо, розвинувся передусім у середовищі лівої інтелігенції, серед міського пролетаріату, був активно підтриманий єврейством Російської імперії. «Что и требовалось доказать» – як любили зухвало заявляти циніки  радянської епохи, коли йшлося про якісь відверто брехливі фальшування історії чи політичних подій.

Закликаємо усіх свідомих патріотів України висловити свою оцінку діяльності Д.Яневського, до речі, завідувача кафедри в Українському Католицькому Університеті (теж «цікавий» момент), і загалом ідейно-політичній лінії телеканалу ZIK. Свої варіанти щодо українофобів місяця можете повідомляти на емейл Центру Донцова (вони будуть враховані нашими аналітиками).

 

                                                    Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова

Рубрики: Події та коментарі | Хроніка діяльності Центру