ВАТИКАНСЬКИЙ ІСЛАМОЛОГ ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО РАДИКАЛІЗАЦІЮ ІСЛАМУ В ЄВРОПІ

Автор: . 11 Кві 2016 в 23:35

ВАТИКАНСЬКИЙ ІСЛАМОЛОГ ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО РАДИКАЛІЗАЦІЮ ІСЛАМУ В ЄВРОПІ

З 60-х років минулого століття іслам підлягає прогресуючій радикалізації. Переважають інтегристи і фундаменталісти, які накидають своє бачення більшості. Це також стосується і 16 мільйонів мусульман у Європейському Союзі й тих, хто зараз прибуває до нього, – каже о. проф. Самір Халіл Самір SJ, єгипетський єзуїт та ісламолог, до недавнього часу ректор Папського Східного Інституту.

О. Самір готує Європу до найгіршого. На його думку, радикалізація мусульманських середовищ, формування ісламських кварталів, витіснення з них немусульман, і навіть елементи менш радикальні сьогодні є незаперечним фактом, що виникає з природи цієї релігії.

На думку єгипетського ісламолога, основна помилка європейців у підході до ісламу в тому, що сприймають вони його через аналогію з християнством. Тоді як іслам є зовсім іншою релігією. Він є тоталітарною системою: духовною, соціальною, інтелектуальною, сімейною, економічною, політичною та військовою. Іслам регулює все, впливає на соціальний, політичний та економічний вибір. Свобода особи обмежується, а сформований таким чином колектив є особливо піддатливим до індоктринації з боку радикальних осіб. Ключову роль відіграє мечеть, де, на відміну від християнських церков, культова діяльності має маргінальний характер. Істотною є соціально-політична пропаганда.

На думку о. проф. Саміра такою є реальність європейського ісламу, який стає щораз більше зарозумілим. Єгипетський єзуїт пише про свій досвід в ісламських районах Франції, Англії та Бельгії. У брюссельському районі Моленбек він бачив принижених поліцейських, яким дали зрозуміти, що вони є на чужій території. Він також згадав про тиск, який чинять ісламісти у Франції або Італії, з метою спочатку надати їм землю для будівництва мечеті, а потім всього анклаву.

О. проф. Самір також звертає увагу на інші помилки в підході до європейського ісламу, а саме, пошук причин інтегризму в соціальних і економічних чинниках, навіть таких як безробіття. На думку о. Саміра є якраз навпаки. Європейці не розуміють, що мусульмани, які живуть тут, мають зовсім інший менталітет. Вони свідомо вибирають маргіналізацію. Заради релігії відмовляються інтегруватися в західні суспільства, не прагнуть здобути освіту і роботу.

 

http://catholicnews.org.ua/vatikanskiy-islamolog-poperedzhaie-pro-radikalizaciyu-islamu-v-ievropi

Рубрики: Події та коментарі