ПРИВИД СЕПАРАТИЗМУ БРОДИТЬ УКРАЇНОЮ… ПОТРІБНІ МИСЛИВЦІ НА ПРИВИДІВ

Автор: . 22 Кві 2016 в 20:41

Олексій Чорноморець

 

ПРИВИД СЕПАРАТИЗМУ БРОДИТЬ УКРАЇНОЮ… ПОТРІБНІ МИСЛИВЦІ НА ПРИВИДІВ

 

Як серед нашого народу, так і серед будь-якого іншого не буває тотальної монолітності. Природно, коли в тих чи інших місцях розселення єдиної національної спільноти виникають певні особливості – економічні чи культурного характеру. Таке явище існує, та його не можна співставити з єдністю історичної долі у світі, спільністю здобутків у історії, постійної боротьби нації за них. Проте це явище може використати ворог, який має на націю свої плани.

Кожна нація досягає успіхів, коли кожне її покоління бореться і трудиться в ім’я єдиної мети, коли соборність земель є гордістю чи важливим прагненням, а також коли культивується національна солідарність, пріоритет спільного над приватним. Однак нині видна тенденція, коли увагу в областях України ворожі елементи загострюють на потребі бути відмінними від решти держави. Якщо з Кримом і Донбасом все зрозуміло (українці повернуть своє силою!), то пропаганда окремішності на Закарпатті, в Буковині, Одесі, Харкові і не тільки, викликають пересторогу. Осередки партії “Правий сектор” і резервні сотні Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор” дієво протиставляються подібним речам, але виключно їхнього впливу на ситуацію мало, потрібна уважність всього суспільства.

Закарпаття. У воєнний час, коли як ніколи потрібно плекати єдність, депутати Закарпатської облради ухвалили пропозицію перетворити область на “спеціальну самоврядну адміністративну територію” і прописати цей статус у Конституції. І навіть цинічно апелювали до подій Майдану і проголошення Незалежності, спробувавши замаскувати свої сепаратистські настрої.

Ватажок “русинських” сепаратистів переховується у Росії

Слід розуміти, що заява лише верх айсбергу. Тут зіграли свою роль:

а) Мадярський чинник. Довгий час шовіністичні діячі з Угорщини спираються на те, що в цьому регіоні, який колись звався Карпатською Україною, проживає певна кількість етнічних угорців. Ці сили роблять заяви то про потребу вивести край зі складу України, то про “утиски” угорського населення;

б) Діячі з числа т.зв. русинів. Так само не перший рік на Закарпатті працюють люди, які відстоюють самостійність 0,8% мешканців області (рівно стільки на останньому переписі сказало, що вони русини). Правда, русинами називалися всі українці в період княжої Русі, а нині є пара дуже віддалених сіл, де застарілий етнонім досі використовується, і то частково. Проте дане питання навіть не варто розбирати, знаючи що політичні русини робили сепаратистську прес-конференцію в РФ.

в) Гроші з контрабанди. Україна на Закарпатті межує аж з чотирма країнами, з якими налагоджені контрабандні потоки. Всі пам’ятають чим закінчилася в Мукачеві протидія контрабандній мафії. Мафія тісно пов’язана з чиновниками і “темні” заробітки просто неймовірні. Щоб було менше контролю ззовні, менше уваги – за це дехто годен пожертвувати територіальною цілісністю Батьківщини. Гроші люблять тишу, як відомо.

Одещина. Функціонери “Партії регіонів” і відверті російські шовіністи намагалася розіграти “ватну” карту (“ми так любім Крємль і дєдов, что хотім Одесскую Народную Рєспубліку!”). Не вийшло – весь світ бачив яку відплату отримали сепаратисти, які напали на марш за єдність України. Помер, не народившись, проект “Бесарабської республіки”. Тепер після ребрендингу ПР у “Опозиційний блок”, все ті ж функціонери кричать про необхідність економічної незалежності Одещини під назвою “порто-франко”.

Учасники українофобського “Антимайдану” на Куликовому полі

Порто-франко (вільний порт) – режим в частині Одеси, що тривав майже 40 років на початку 19 ст. і був зроблений для стрімкого стрибка в торгівлі Одеського порту. Насамкінець міська казна виявилась порожньої, а зона порто-франко стала розсадником свавілля і корупції. Вільний режим було закрито, але свій позитив на той історичний період “вільна гавань” принесла. Все б нічого, але що спільного має з нею об’єднання в Одеській міськраді “За Порто-Франко!”, що пропонує економічне відокремлення цілої Одеської області?! Найбільша в Україні область – це не порт із прилеглим до нього шматочком землі, відведеної передусім для складів і торгівлі. Як би не завуальовували lite-сепаратизм, але навіть дурню ясно, що межі області покриють митниці, а зв’язки з рештою областей стануть слабкими. Популізм. За намірами підривних сил, хоч якось, але морська столиця України мусить бути відірвана, що створить плацдарм для повного відриву. Ми знаємо чиїми брудними руками ведуться маніпуляції одеситами!

Буковина. В цьому краї мешкає лише 12% румунів, але і їх зовнішній ворог старається використати як антиукраїнський фактор, а також деякі приходи Московського патріархату підіграють сепаратистським настроям громадян іноземного походження. У 2014-му році просочилася у ЗМІ інформація про листи, які писали певні особи в Новоселицькому та Герцаївському районах до президента РФ і Румунії про захист молдован і румунів Чернівецької області. Планували навіть перекрити в с.Маршинці дорогу міжнародного сполучення на знак протесту проти Визвольної війни на Донбасі. Робилося це під егідою сільського голови Маршинців.

Пропаганда у соцмережі

Щодо сепаратистських проявів у храмах Московського патріархату ще у 2004-му році розгорівся скандал, про який можна почитати тут. Проблему сепаратизму в цій області не варто висмокчувати з пальця, але слід присікати натяки на неї в самому зародку.

Харківщина. Зачепитись сепаратистам тут, які в більшості регіонів Наддніпрянщини, за якусь “окремішність” не виходить. Тут якщо окупант веде пропаганду, то виключно про утиски російської мову, “дєдопабєду” тощо. Діячі регіонівського розливу зі Слобідської України всім відомі й фактично лишаються непокараними.

Хоч і в решті “мирної” частини України відносно тихо з сепаратистськими схемами, але навіть на Львів намагаються інформаційно вплинути зовнішні сили.

Пильність понад усе

Відвоювання окупованих земель України вимагає одностайності та міцної єдності решти земель – цього не розуміє або наївне теля, або публічно “не розуміє” спільник окупанта.

Кожен сепаратист, діяльність якого ми допускаємо в тилу є ударом по нашим захисникам на передовій.

За Українську Самостійну Соборну Державу!

 

Олексій Чорноморець, інфо-відділ центрального штабу НВР “Правий сектор”
 
 

http://pravyysektor.info/news/news/1878/potribni-mislivci-na-prividiv-privid-separatizmu-brodit-ukrayinoyu.html

Рубрики: Події та коментарі