Президент Польщі підписав закон про декомунізацію

Автор: . 24 Тра 2016 в 0:03

Президент Польщі підписав закон про декомунізацію

 

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, яким забороняється пропаганда комунізму і згідно з яким під перейменування підпадають більше тисячі назв вулиць і об’єктів.

Про це повідомляє прес-служба президента Польщі.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон від 1 квітня 2016 року “Про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в імені споруд, об’єктів та обладнання комунальних послуг”.

За новими законом віднині у Польщі жодна з будівель, доріг, вулиць, мостів та інших об’єктів у публічному просторі не можуть мати назв, які нагадують про комунізм або його символи.

Такими згідно пункту другого статті першої закону вважаються назви та імена, які відносяться до людей, організацій, подій або дат, що символізують репресивну, авторитарну і несуверенну систему влади в Польщі в 1944-1989 роках.

Закон передбачає, що органи місцевого самоврядування повинні протягом року змінити назви всіх вулиць, які отримали їх на честь осіб, організацій або подій, пов’язаних з комунізмом.

На думку авторів законопроекту, в Польщі є від 1200 до 400 назв, пов’язаних з комуністичною системою. Положення закону не поширюються на пам’ятники, обеліски і меморіальні дошки.

Раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про засади дислокації і переміщення військ іноземних держав на території Польщі.

 

http://www.eurointegration.com.ua/news/2016/05/20/7049596/

Рубрики: Події та коментарі