ПОТРІБНО ВІДМОВИТИСЬ ВІД ПОМИЛКОВОГО ЕКУМЕНІЗМУ

Автор: . 05 Лют 2016 в 0:12

Пітер О’Дваєр

 

ПОТРІБНО ВІДМОВИТИСЬ ВІД ПОМИЛКОВОГО ЕКУМЕНІЗМУ

 

Екуменічний рух став катастрофою в Католицькій Церкві, практично, з самого початку. Замість того, щоб дотримуватись того що приписує ІІ Ватиканський собор, а потім й Екуменічний Директорій, велика частину клиру спробували осягнути ложну єдність, просуваючи якийсь «екуменізм без навернення».

Але християнська єдність, така, як її бачать прихильники «екуменізму без покаяння», є неможливою через саму природу протестантизму. Протестантизм є домом розділеним у собі і як такий буде постійно ділитися.

Одним з прикладів цього є питання гомосексуалізму. Протестантський світ глибоко поділений на питанні одностатевих «шлюбів», через це Англіканська церква опинилася на грані розколу, скільки те що англіканська Африка засуджує, американські англікани приймають: не тільки одностатеві шлюби, як такі, але й одностатеві шлюби між своїм клиром. Якщо ліберальні групи серед єпископальної деномінації приймають одностатеві шлюби, то скажімо баптисти і п’ятидесятники рішуче налаштовані проти цього.

І які це має наслідки? Ось які: щоб Церква не говорила про гомосексуальність (Вона може тільки засуджувати гомосексуальну поведінку), велика кількість протестантів будуть згіршені. І як результат – учасники екуменічного руху про це просто мовчать, щоб не руйнувати ілюзію єдності.

Екуменізм можна будувати тільки в один спосіб – сповіщенням істини. Адже не існує способу, щоб догодити всім. Тому, єдиним раціональним рішенням є голошення істини Євангелія, не дивлячись на наслідки.

Протестанти і католики не перебувають у єдності, і не перебуватимуть без навернення. А для цього потрібно сказати, що Католицька Церква права, а протестанти неправі, але це – смертельний гріх в очах екуменістів «без навернення».  Тобто, протестанти мають погодитись, що католицька Церква є Істиною Церквою заснованою Христом.

 

Пітер О’Дваєр, асоційований продюсер ChurchMilitant.com

 

http://catholicnews.org.ua/potribno-vidmovitis-vid-pomilkovogo-ekumenizmu

Рубрики: Традиція право-консервативної думки