Московська “церква”. Ненависть і порушення законодавства

Автор: . 12 Лют 2016 в 8:39

Московська “церква”. Ненависть і порушення законодавства

 

“У відповідності до Законів України… прошу вжити заходів із недопущення подальших порушень законних інтересів громадян України, шляхом припинення діяльності (ініціювання започаткування такого процесу) релігійної громади чоловічого монастиря Свято-Успенської Почаївської Лаври УПЦ… оскільки її діяльність порушує статті Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”.”

З такою заявою НВР “Правий сектор” звернувся до голови Тернопільської ОДА Барни С.С. та т.в.о. начальника ГУ Національної поліції України в Тернопільській області Богомола О.М.

На цей крок нас змусили поширені через Інтернет ворожі матеріали Московського Патріархату, що містять ознаки порушень українського законодавства. Зокрема на території Свято-Успенської Почаївської лаври та через підконтрольні їй сайти розповсюджують матеріали релігійного характеру, зміст яких спрямований на приниження честі і гідності представників інших конфесій, посилює настрої неприязні та спонукає читачів до формування проявів нетерпимості по відношенню до прихильників інших конфесій. Ось кілька з таких “творів”:

“Розкол. Патріотизм чи злочин?”,
“Католицизм и его борьба с Православием”,
“Чому світове Православ’я не визнає Київського Патріархату?”,
“Святые отцы о ереси латинства (о католичестве)”,
“Осторожно секта! …”,
“Католицизм. Чому не має єдності з православієм?”,
“Як віру прийняв Св.Володимир Великий?”,
“Папство и его борьба с Православием”,
“Унія в Україні ХХ століття”,
“Где истинная церковь”,
“Прогулка протестанта по православному храму”.

Цитуємо один з вищенаведених описів: “Пам’ятайте, що Філаретівська секта УПЦ КП — це антицерква, це антихристиянство!”, “Розділення може бути тільки по відношенню до Церкви: член Церкви (православний), розкольник (УАПЦ, УПЦ КП), єретик (католик, протестант, сектант) та язичник.” Подібними твердженнями рясніють усі згадані матеріали.

Натомість українське законодавство наголошує на неприпустимості дискримінації за ознаками віри. Зокрема, ст.ст. 4, 5, 6 Закону України “Про свободу совісті і релігійні організації” говорять:

“Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав, встановлення прямих чи непрямих переваг громадян залежно від їх ставлення до релігії, так само як і розпалювання пов’язаних з цим ворожнечі й ненависті чи ображання почуттів громадян, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом; Релігійна організація не повинна втручатися у діяльність інших релігійних організацій, в будь-якій формі проповідувати ворожнечу, нетерпимість до невіруючих і віруючих інших віросповідань; Викладачі релігійних віровчень і релігійні проповідники зобов’язані виховувати своїх слухачів у дусі терпимості і поваги до громадян, які не сповідують релігії, та до віруючих інших віросповідань.”

Ми не можемо мовчати, коли ті, хто найбільше кричать про правдивість “своєї” віри, про братерство та любов до ближнього, водночас прямим текстом ображають наші з вами почуття, спонукають своїх прихожан до ворожнечі, ненависті та презирства, лише тому, що ми греко-католики, православні КП, а не віруючі МП. Прикриваючись своїм красномовством, не помітно маскуючи свої справжні обличчя зла, вони розбурхують конфлікти, злобу між односельцями, а так і між всіма українцями в цілому, спонукають до ненависті та морального братовбивства.За нашими переконаннями, неприпустимо порушувати гарантовану Конституцією України свободу совісті.

В суботу, 6 лютого, за нашим зверненням відкрито кримінальне провадження за фактом здійснення незаконної діяльності спрямованої на розпалювання релігійної ворожнечі, та внесла її до єдиного реєстру досудових розслідувань. НВР ПС триматиме на громадському контролі хід розслідування.

Закликаємо краян повідомляти нас про подібні провокації з боку Московського Патріархату.

Геть від задрипанки Москви і її патріархату!

Разом виборемо Єдину Українську Помісну Церкву!

 

http://pravyysektor.info/news/news/1579/moskovska-cerkva-nenavist-i-porushennya-zakonodavstva.html

Рубрики: Події та коментарі