КАТОЛИЦЬКІ ЛІКАРІ ПОРТУГАЛІЇ ГОСТРО ВИСЛОВИЛИСЯ ПРОТИ ЕВТАНАЗІЇ

Автор: . 13 Бер 2016 в 18:51

КАТОЛИЦЬКІ ЛІКАРІ ПОРТУГАЛІЇ ГОСТРО ВИСЛОВИЛИСЯ ПРОТИ ЕВТАНАЗІЇ

 

Легалізація евтаназії була б впровадженням у країні культури смерті – таку заяву опублікувало Португальське товариство католицьких лікарів (AMCP). На їхню думку, дії в цьому напрямку здаються зовсім незрозумілими, коли в цій країні все ще є люди, які не мають доступу до повної медичної допомоги.

Становище лікарів є реакцією на ініціативу руху під назвою «Право померти з гідністю». Він зібрав необхідну кількість підписів для початку роботи над цією ініціативою в місцевому парламенті. Як наголосив керівник організації католицьких лікарів, це «спроба нав’язати нове етичне бачення, засноване на «світському гуманізмі», радикально протилежне тому, яку досі визнає португальське суспільство». Він додав, що це негативно позначиться на сприйнятті ролі лікаря, який своїми діями не повинен призводити до смерті пацієнта.

Католицькі лікарі звертають увагу на запропоновані неоднозначні формулювання, що впроваджують плутанину, які говорять про асистування при смерті та допомогу хворим у переживанні страждань. Вони додають, що позбавлення життя, навіть на прохання пацієнтів, суперечить медичній етиці та лікарській професійній моралі.

Лікарі нагадують, що важливішим від ідеалів свободи і особистої незалежності є повага до людського життя, вартість якого не залежить від його стадії чи корисних або економічних критеріїв.

 

http://catholicnews.org.ua/katolicki-likari-portugaliyi-gostro-vislovilisya-proti-evtanaziyi

Рубрики: Події та коментарі