ІРИНА ФАРІОН. СУД. МОВОЮ ФАКТІВ

Автор: . 20 Тра 2024 в 23:07

Ольга Гошовська

ІРИНА ФАРІОН. СУД. МОВОЮ ФАКТІВ

          Львівський апеляційний суд долучив до матеріалів справи звернення Львівської та Івано-Франківської обласних рад, Львівської, Івано-Франківської та Долинської міських рад.

          Уважно прочитавши їх, приходиш до висновку, що таки є в нас депутати (наші обранці) і керівники місцевих рад, які керуються здоровим глуздом, принципами гідности і відстоюють засади національної, демократичної, правової держави. Впевнена, що такими ж принципами керуватиметься і колегія суддів, ухвалюючи рішення у справі Ірина Фаріон.

          А далі цитати згаданих звернень. Читаймо та аплодуймо стоячи!

          Звернімо увагу на визначення: у всіх рішеннях йдеться про ганебне цькування доктора філологічних наук, професора, депутата Верховної Ради України VII скликання, репресії та про недопустимість дискримінації і переслідування Ірини Фаріон.

         “Історія ганебного цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон – разючий приклад репресій проти тих, хто рішуче обстоює державний статус української мови та національний розвиток України. Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою припинити переслідування Ірини Фаріон і вжити дієвих заходів для утвердження та розвитку державної мови. Закликаємо не допустити, щоб в Українській державі карали українців за українську мову. В Україні єдина державна мова – українська!”

           Зі Звернення до ВРУ, КМУ.

          Прийнято на ХХІ сесії

Львівської обласної ради

VIIl скликання 06.02.2024.

Підписав заступник голови Юрій Холод.

“Одним із останніх прикладів

цькування захисників державного статусу української мови, стали репресії проти відомої львівської мовознавиці та професорки Ірини Фаріон.

Ми депутати Львівської міської ради, звертаємось до Вас з вимогою та проханням вжити усіх дієвих заходів для унеможливлення подальшого

переслідування громадян України, які захищають національний розвиток

нашої держави. Закликаємо Вас не допустити, щоб українців дискримінували, цькували чи переслідували за українську мову, історію та культуру. Державна мова в Україні одна — українська!

          Зі Звернення до

Прем’єр-міністра України.

Прийнято на пленарному

засіданні 24-ї сесії

Львівської міської ради

08.02.2024.

Підписав міський голова Андрій Садовий.

          “Вважаємо, що сучасні перипетії довкола звільнення та цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон у своїй сутності є виявом тенденції на розмивання української ідентичності в умовах війни з російським агресором та замахом на основи національної безпеки України. Вимагаємо припинити переслідування Ірини Фаріон та вжити дієвих заходів щодо недопущення покарання українців за захист української мови в Українській державі!”

Зі Звернення до Прем’єр-міністра України та Уповноваженого із захисту

державної мови.

Прийнято на 29-й сесії

Івано-Франківської

обласної ради 16.02.2024.

Підписав голова обласної ради Олександр Сич.

           “Історія ганебного цькування мовознавця та професора Ірини Фаріон – це випадок відвертих репресій проти тих, хто рішуче обстоюе державний статус української мови та національний розвиток України. Ми вимагаемо припинити інформаційне переслідування Ірини Фаріон. Не можна допустити, щоб в Українській державі карали українців за захист української мови! Окрім того, вимагаємо вживати всіх заходів для утвердження та розвитку державної мови, сприяти ї поширенню і захисту.”

         Зі Звернення до голови СБУ

та Міністра освіти України.

Схвалено на 39-й сесії

Івано-франківської міської

міської ради 15.12. 2023.

Підписав міський голова Руслан Марцінків.

          “Відсутність чіткої позиції керівництва держави щодо функціонування української мови в Україні, подвійні стандарти у розгляді мовних скандалів (прикладом є скандал у Дніпропетровському державному медичному університеті, де мовний омбудемени виступає за неможливість булінгу викладача і не реагує щодо ситуації навколо Ірини Фаріон та подій, які відбуваються у Львівській політехніці), є неприпустимими…

           Ми, представники місцевого самоврядування та представники Долинської громади вимагаємо:

недопущення висвітлення у медійному просторі осіб в українському однострої, які спілкуються мовою окупанта;

дотримання статті 29 ЗУ «Про засади державної мовної політики» у всіх підрозділах ЗСУ;

не допустити переслідування чи звільнення викладачів ВНЗ України за пропаганду української мови.

Зі звернення до ВРУ, КМУ,

Міноборони, Міносвіти та

Львівської політехніки.

Прийнято на 38-й сесії

Долинської міської ради

Івано-Франківської області

15.11.2023.

Підписав міський голова Іван Дирів.

Рубрики: Події та коментарі