Ідеологія українського націоналізму

Автор: . 08 Гру 2015 в 12:07

Донцов

Про віру в національну ідею:

“Віра є джерело героїзму, посвяти, відваги.. Віра сталить думку. Віра не допускає сумнівів у вашу правду у ваші серця. Віра є запорукою тріюмфу всякої правди, яка має потрібне число тих, що в неї — без вагання — вірують
***
Коли ті, що знесилені й зламані духовно, підводитимуть ідейні „аргументи” під свою трусість або зраду — віра не дасть вам слухати їх марних розумових „аргументів”. Тоді ви за цими „аргументами” уздрите довгі ослячі вуха „реальних політиків” або спекулянтів.

Коли до вас підходитимуть з хитромудрою балаканиною про „розвоєві тенденції сучасности”, про „передові ідеї теперішнього світу”, про „реальні можливості” або „тактичні міркування” (з метою відвести вас від нашої великої Правди, привести вас до божниць чужинця й ворога), — лише віра спасе вас від заламання і зради.
***
Коли сумнів закрадеться в ваше серце — бо мало вас серед тьми ворожих сил, — віра врятує вас від заламання. Віра не в число, а в якість, не в матерію, а в дух. Ця сама віра врятує вас, коли близькі і друзі покинуть вас, коли збаламучена або злякана більшість зрадить ваш стяг, коли опинитеся в меншості або самі.
***
Коли втратите цю віру, перелякавшись видимих страхів, то почнете тонути, як св.Петро, коли пішов був по хвилях. Коли збережете цю віру в силу невидимого духа, ступатимете як по твердому, по — не знати якім хиткім і непевнім — ґрунті”…

Дмитро ДОНЦОВ. “Незримі скрижалі Кобзаря”

Рубрики: Твори Дмитра Донцова