9 років Мінська-2 невивчені уроки

Автор: . 14 Лют 2024 в 22:34

Юрій Сиротюк

9 років Мінська-2 невивчені уроки

Рівно 9 років тому 12 лютого 2015 року у Мінську була підписано так званий «Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод» (Мінськ-2 в народі).

Угода передбачала:

 ⁃ негайне припинення вогню, відведення важкої техніки і зброї від лінії фронту. Це не заважало Росії продовжити Дебальцевську операцію і відгризти цей важливий логістичний вузол (який за всіма картами розмежування мав бути українським)

 ⁃ Амністію бойовиків.

 ⁃ Але найголовніше п.11 Проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначеними в примітці, до кінця 2015 року.

Конституційне закріплення примітки і спроба його втілення 31 серпня 2015 року – це цвях в труну української державності, фактично Дипломатачний Іловайський котел.

Пригадаймо, що саме мало бути закріплене в конституції:

 ⁃ Звільнення від покарання, переслідування і дискримінації осіб, пов’язаних з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей – фактична амністія та легалізація бойовиків та російських агентів.

 ⁃ Право на мовне самовизначення; фактично жорстка денаціоналізація та русифікація, окупованих територій 

 ⁃ Участь органів місцевого самоврядування у призначенні голів органів прокуратури та судів в окремих районах Донецької та Луганської областей; – легалізації колаборантів та окупантів у владі та силових структурах.

 ⁃ Держава надає підтримку соціально-економічного розвитку окремим районам Донецької та Луганської областей; – оплата окупації за рахунок українських платників податків.

 ⁃ Сприяння з боку центральних органів влади транскордонного співробітництва в окремих районах Донецької та Луганської областей з регіонами Російської Федерації; – фактична легалізація сеператизму цих регіонів через прямі звʼязки з Москвою.

 ⁃ Створення загонів народної міліції за рішенням місцевих рад з метою підтримання громадського порядку в окремих районах Донецької та Луганської областей; – легалізація бойовиків.

 ⁃ Повноваження депутатів місцевих рад та посадових осіб, обраних на дострокових виборах, призначених Верховною Радою України цим законом, не можуть бути достроково припинені. 

Що отримали на виході. В сухому залишку.

Москва легалізувала статус своїх колаборантів на окупованих територіях.

Отримала час щоб провести етнічні чистки (знищити будь-який опір), жорстку русифікацію і встановлення повного контролю над окупованими територіями і населенням. Сім років затирання будь-яких проявів української державності і перепрошивання населення.

Передишка на фронті дозволила Росії активніше втрутитися у Сирію, Лівію, посилити вплив на країни Африки і Південної Америки, підвищити свій геополітичний статус і прогнати війська до командирів бригад включно, через повноцінну конвенційну війну з використанням усіх сил і засобів, авіації, ракет, флоту в Сирії.

Знищивши будь-які сліди української державності, Росія мобілізувала людський потенціал на окупованих теририторіях і потім його могілізувала в жорстких боях 2022-2024 років.

Паралельно йшов розвал України зсередини. 

В Україні було сформовано потужний інформаційний кулак так званих каналів Медведчука, 

 ⁃ проросійські сили повернулися в парламент, 

 ⁃ націоналістів звідти викинули, 

 ⁃ російський бізнес вільно почував себе на території країни, 

 ⁃ проходили безнаказано і за сприянням влади інформаційно-психологічні операції ворога, чого лиш вартий Альфа-джаз у Львові.

 ⁃ Відбувалося масове знищення складів зброї і боєприпасів. 

 ⁃ І масована атака з залученням інформаційних і силових ресурсів на учасників революція гідності, патріотів, ветеранів.

У міжнародному плані дали можливість реанімуватися васалу Путіна Лукашенку, щоб згодом фактично інкорпорувати Білорусь.

Підготувавши ґрунт, – Путін розпочав СВО, з метою повністю знищити українську державність та ідентичність.

Рубрики: Події та коментарі