Словацька спільнота
Автор: Центр ім. Д.Донцова. 29 Січ 2016 в 20:20
Словацька спільнота
Розкажіть нам коротко про ситуацію в словацькому націоналістичному русі і в словацькій політиці загалом?
Передовсім хочу вам подякувати за нагоду представити вам свої погляди та точку зору Словацької спільноти. Становище національного руху в Словаччині викликає глибокий жаль. Деякі люди намагаються приховати ситуацію, але я вважаю, що для поступу вперед ми, як націоналісти, маємо чесно це визнати. У Словаччині існує дуже мало націоналістичних організацій, і ще менше тих, які свою справу роблять щиро. В націоналістичному русі панує повсюдна неузгодженість, яка виникає передовсім з вини лідерів цих угруповань. Цим людям властиве застаріле, реакційне мислення, що шкодить цілому рухові.
Вони не розглядають націоналістичний рух в цілому, а думають про свою організацію, як особливу і найправильнішу. Навпаки, я вважаю, що розмаїття націоналістичних організацій це добре. Кожна організація привносить щось своє, кожен доповнює один одного задля якісного поступу руху. Тому дуже важливо, або навіть необхідно, щоб ці організації працювали разом. Ще одне негативне явище сьогодення, це бажання кожного з лідерів організацій стати провідною фігурою національного руху, їх власне «Я» важить більше, аніж практичні зусилля для досягнення результатів у цілому. Яке ж вирішення цих проблем? Я особисто думаю, що повинна відбутись зміна поколінь, заміна старих людей новими кадрами. Зміна поколінь пройшла в ряді країн Європи і поступово відбувається з нами, завдяки чому зростає ефективність діяльності націоналістичних організацій. Основна мета зміни поколінь це знаходження нових шляхів та ідей, що виникають в головах молодих людей з революційними поняттями. Ця зміна відбулася і в нашій організації.
Які основні проблеми в житті мешканців Словаччині нині?
Проблеми у словаків дуже багато. Високий рівень безробіття, процентне рабство, циганський терор і особливо несправедлива економічні система, запроваджена урядом Словаччини. Влада, яка панує в Словаччині з 1989 року і розкрадає наші національні багатства, перейшла цілком в руки іноземних фінансових груп та міжнародного фінансового капіталу. Корупція настільки висока, що середньостатистична людина не може захистити своїх прав, і тому безсила перед свавіллям. Можете самі в цьому переконатись опитавши простих словаків. Словаки зараз стали настільки засліплені безмежним споживацтвом, що втратили почуття відповідальності за свій народ, за свою батьківщину. Всі вважають, що можна раз на чотири роки сходити на вибори, а потім про все забути. Деякі люди стали настільки засмучені теперішнім становищем, що або зовсім не ходять на вибори або голосують, за те силу, яку вважають меншим злом. Однак ми вважаєте, що менше зло не тільки також є злом, але й з часом може стати великим. Тому ми прагнемо донести словакам розуміння ким вони є, і що кожен з нас несе відповідальність наше майбутнє і майбутнє нашої нації.
Яка ваша думка про Європейський союз? Як змінилось життя в Словаччині після вступу в ЄС?
Європейський Союз створювавсь як проект для взаємодопомоги між європейськими країнами. Великі і багаті країни мали б допомогти розвитку малих і бідних країн. ЄС обіцяв нам як яскраве майбутнє. Так показували ЄС з Брюсселя. Це все повна брехня! Після вступу до ЄС ми втратили свою національну незалежність і державу. Наш народ і наша держава знаходиться в підпорядкуванні Брюсселя. Ми втратили свій суверенітет, ми втратили свої кордони, свою валюту, наша конституція підпорядкована законодавства ЄС. Ми більше не словаки, а громадяни ЄС. Ми стали фактично частиною іншої країни. Я вбачаю в ЄС повільну колонізацію європейських країн. Особливо малих. У дусі капіталістичних ідей, багаті країни мають кудись експортувати надлишки своїх товарів, і для цього колонізувати малі країни. Нещодавно трапився випадок законодавчого примусового імпорту в країни Східної Європи нездорових продуктів харчування. Ця колонізація прагне повністю висмоктати соки з держави, яка стає частиною ЄС. За малі грошей іноземці можуть створювати в нас свої заводи, купувати компанії, купувати нашу землю, навіть можуть купувати для себе політичні посади. А що лишається в руках словаків ? Майже нічого ! Ми стали чорноробами у власній державі. Це вже не кажучи про те, що ЄС впроваджує моральний розклад через пропаганду гомосексуалізму та різні психічних відхилень. Вступ до ЄС означає втрату самобутності, втрату суверенітету і самодостатності. Тому я хотів би звернути увагу на українців, що їх давня боротьба за свободу України буде марною, якщо Україна вступить до ЄС.
Яка ваша соціальна доктрина?
Ми вважаємо, що націоналістичний рух має братись не тільки за вирішення національних проблем, але й робити наголос на соціальних питаннях. Націоналізм є лише частиною нашої ідеології, наш світогляд включає в себе також і соціальні питання. Націоналізм повинен йти пліч-о-пліч з соціалізмом. Соціалізм в даний час став спаплюженим, оскільки ми мали 50 років червоного “соціалізму”. Наш соціалізм, однак, не заснована на хибних позиціях марксизму і більшовизму. Наш соціалізм ґрунтується на реальних потребах нашого народу. Ми вважаємо, що справедливе суспільство може виникнути тільки в національній, та істинно соціальній держави, де всі верстви суспільства беруть участь у прийнятті рішень про майбутнє держави. Проте задля уможливлення співпраці між усіма класами нації, ми повинні покласти край класовій боротьбі і створити національну спільноту. На нашу думку, конфлікт класів може завершитись тільки шляхом створення корпоративної держави, в якій не буде місця експлуатації та політичним партіям, які тільки розділяють націю.
Капіталізм і комунізм системи суть системами не притаманними слов’янам, а тому мають бути скасовані. Єдиний капітал, який ми шануємо це людська праця, а тому слід забезпечити правосуддя і справедливий перерозподіл доходів серед всіх осіб, що беруть участь в ній, забезпечивши перед цим загальну соціалізацію економіки. Всі наші соціальні ідеї мають на меті ліквідацію фінансової олігархії, відсторонення від влади невеликої групи людей (які часто не є частиною нашого народу), яка контролює нашу державу і наш народ. Всі ці ідеї мають глибоке коріння в нашій крові, тому що слов’яни і нам властива любов до свободи і справедливості. Наша ідеологія прагне відтворення древньої общинної системи. Ми прагнемо вправо чи вліво, ми стоїмо на боці нашого народу. Ми можемо сказати, що ми прихильники третього шляху зі словацьким та слов’янським характером.
Які ваші геополітичні візії?
Звісно ж, наш світогляд не обмежується межами нашої країни. Наша геополітична концепція спирається, в основному, на вчення Штура і його сприйняття історії, яке ми також поділяємо. Штур у своїй книзі про слов’ян описує майбутній світ, де кожна нація має свою роль в історії, своє духовне призначення. Коли духовна сила нації перебуває в кульмінаційній фазі, тоді й нації здобуває перемоги. У минулому ми могли бачити злети і падіння різних цивілізацій та імперій, таких як греки, римляни, германці… Ця духовна сила зникає з плином часу, а відтак народи втрачають свій привілейований статус. Штур стверджував, що західні країни духовно заражені, Захід почав занепадати, і тепер надходить доба слов’ян. Тому, я думаю, що наш єдиний шлях це згуртування слов’ян. Я вважаю, що в майбутньому слід створити Слов’янський блок противагу Європейському союзу і НАТО, тому що тільки так ми можемо зупинити спад, що приходить до нас із Заходу. Майбутнє Європи це виключно слов’яни, які можуть врятувати решту народів Європи. Невід’ємною частиною традиції штурівської традиції є панслівізм, тому і ми, як спадкоємці Штура також є панслівістами.
Які головні героїв і ідеологи словацького націоналізму?
Словацька спільнота продовжує справу Людовика Веліслава Штура, наша ідеологія значною мірою заснована на його вченні. Він був словацьким націоналістом, письменником, журналістом, політиком та революціонером. Його можна вважати найвидатнішим словаком за всю історію. У 1848 році він був одним з провідників Словаччина революції, яка провадилась проти національного і соціального гніту. Словацькі штурівці боролися проти феодалізму, а також боровся для того, щоб сформувати незалежну державну словаків. Крім штурівської традиції, нам імпонує глінківська.. Патріоти згуртовані навколо Андрія Глінки і Йозефа Тісо також цікавий приклад для нас, оскільки в похмурі часи до і під час Другої світової війни боролися за незалежну Словацьку держави. Багато словацьких націоналістів дістають натхнення від словацького поета Янка Краля, який брав участь в русі штурівців. Хоча він не було ідеологом, але залишив по собі важливу спадщину.
Яка ваша думка про Володимира Мечіяра?
Вище я писав про те, як наші політики розпродали або вкрали наші національні багатства. Головним там був Володимир Мечіяр, який поклав початок крадіжкам та пов’язав політику з організованою злочинністю. Під час його правління, разом з Яном Слотом було проведено злочинну приватизацію. Приватизація означає, що державні підприємства протягом короткого часу перейшла в руки приватних власників або були перепродані іноземним власникам. Мечіяр вже не на політичній арені. Але він накрав майна так багато, що може забезпечити свою сім’ю протягом кількох поколінь. Мечіяр був першим в довгій низці злодіїв, які правили в Словаччині. Після нього прийшли інші, що почали красти те, він не встиг.
Кілька слів для українських товаришів.
Вважаємо, що словаки та українці братні народи зі схожою історією. Завжди хтось сильніший і могутніший намагався правити нами. Наша історія, це постійна боротьба за нашу свободу і створення власної незалежної держави. Попри те, що ми сусіди, нам бракує контактів і співпраці, тому було б добре, щоб знайшли шлях один до одного. Як боролися ваші бандерівці та наша штурівці, так і ми будемо пліч-о-пліч боротись за краще майбутнє для наших народів.
http://zentropa.net/intervyu/slovats-ka-spil-nota.html