Росія підставила ХАМАС і намагається запалити весь арабський світ

Автор: . 27 Жов 2023 в 21:48

Василь Лаптійчук (політолог, Київ)

Росія підставила ХАМАС і намагається запалити весь арабський світ

        Cui prodest (лат.) – кому вигідно. Вислів Луція Сенеки початку позаминулого тисячоліття не втратив злободенності, принаймні, коли мова йде про аналіз світової політики за участю Росії.

       Москва не лише оплатила й підготувала «операцію» ХАМАСу в Ізраїлеві, але й взяла в ній активну участь: дедалі більше свідчень, що російські інструктори разом із своїми палестинськими учнями брали активну участь у масакрі проти ізраїльтян, аби проконтролювати «процес». Тобто, убивство ізраїльських дітей і жінок, буквально, замовив Кремль.

        Від самого початку було зрозуміло, що єдиною метою цілком безглуздого й саморуйнівного нападу палестинців на євреїв було максимально емоційно вразити Ізраїль, аби той максимально жорстко прореагував на розбійний напад. Іншими словами, аби збурити весь арабський чи й мусульманський світ ізраїльською «жорстокістю» і підштовхнути мусульманські країни регіону завдати воєнного удару по Ізраїлеві й, відповідно, примусити США та їхніх союзників завдати воєнного удару по низці країнах Близького Сходу.

          Росіянам важливо, аби війни спалахували в нових і нових регіонах, щоб їхня війна в Україні вже не була такою важливою для Заходу, щоб військово-технічна допомога Києву різко впала, а світ поринув у хаос. У каламутній воді легше ловити рибу.

            Але щось пішло не так. Війни не сталося. Поки що. Для реалізації стратегічної задумки – втягнення у війну США й країн Близького Сходу – Москва попросила своїх союзників (терористичні організації та авторитарні режими регіону) завдати ударів просто по США. Власне, куди дістануть, а можуть дістати лише військові бази США в регіоні. 23 жовтня бойовики руху «Ісламський опір», що перебуває під кураторством ГРУ ГШ ЗС РФ, завдали ударів дронами по нафтовому родовищу й базі США в Сирії. Ще дві військові бази США було атаковано в Іраку.

        Хезболла в Лівані й аятоли в Іракові, у разі вступу у війну з Ізраїлем – США, матимуть приблизно те саме, що зараз мають після атаки на Ізраїль палестинці в Секторові Газа. Тобто, з точки зору геополітичних інтересів, стратегії політичного розвитку, економіки і, взагалі, існування, війна зі США (власне, з НАТО) не вигідна жодному суб’єктові в регіоні. Проте вигідна Росії. Чим думають терористи – відомо, але навіщо гарантовано занурювати власні країни-народи в тривалий хаос лідерам мусульманських держав, не зрозуміло. Невже такі тупі? Або ми не розуміємо глибин мусульманської релігії…

          У будь-якому разі, єдиним вигідонабувачем війни на Близькому Сході є й залишатиметься Росія. Ну, можливо, й Китай, оскільки КПК у своєму головному програмному документі оголосила про ліквідацію незалежності Тайваню «до 2027 року».

Рубрики: Події та коментарі