Коли злодій у законі кидає виклик пахану, або Неминучість

Автор: . 24 Сер 2023 в 22:41

Василь Лаптійчук (політолог, Київ)

Коли злодій у законі кидає виклик пахану, або Неминучість

          Приватний літак лідера ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина, який здійснював рейс Москва – Санкт-Петербург, 23 серпня було збито двома ракетними пострілами ППО ЗС РФ, вірогідно, С-300. Про цілеспрямоване збиття літака свідчать відео системи ППО недалеко від місця інциденту та фото уламків літака, на яких виразно видно численні зовнішні пошкодження (варіант: вибух зсередини, а С-300 – для підстраховки). Очевидно, серед тих 9 чоловік, що перебували на борту разом з Пригожиним, були й інші керівники «Вагнера».

            Про неминучість страти заколотника стало зрозуміло після перших же повідомлень про рух підрозділів «Вагнера» на Москву. Жодної конспірології там не було й не могло бути: повернення зброї на Кремль і, виходить, Путіна, ніхто ніколи в Росії не пробачав і не пробачить. Тим більше, войовничі наміри «Вагнер» під час походу підтвердив збиттям кількох російських військових повітряних суден. Сам Пригожин потім прокоментував це так, що, мовляв, «а що зробиш, якщо в колоні на системі ППО сидів дурень»? Власне, спосіб власної ліквідації колишній путінський повар обрав собі сам.

          Позасудові страти зрадників та осіб, які загрожують режиму, в РФ санкціонує особисто президент. Литвиненко, Березовський, Скрипаль, Навальний (недотруїли, тепер сидітиме до смерті Путіна або довічно) … Лише з санкції президента. Тут не повинно бути жодних ілюзій. Тим більше, з використанням системи ППО. Серед іншого, це вказує й на виняткове віроломство й підступність Путіна, який через Лукашенка дав Пригожину «гарантії» безпеки, які, як виявили б фахівці права, були всього лиш «запевненнями». Пригожин був «тупим зеком», тож нічого не знав про Будапештський меморандум. Ще хтось десь планує про щось домовлятися й підписувати якісь документи з Москвою?

          Пригожин, на відміну від Пугачева чи Разіна, не мав козацької крові. І оскільки більшу частину життя провів «на великій дорозі» і у в’язниці, не вчив історії. А там весь шлях російських бунтів залитий кров’ю. Кожен, хто повставав або хоча б робив замах на повстання, гинув, якщо тільки не доводив справу до кінця, як «більшовики»-заколотники в 1917. Отже, якби не повівся на «запевнення», міг би, принаймні, увійти в історію. Або й, хтозна, може, щось і вийшло б з того заколоту.

            Чи будуть мстити «вагнерівці» за шефа? – Не будуть. РФ – велика зона, де все включно з долею злодіїв у законі вирішує одноосібно пахан. Вагнерівці – такі ж в’язні тієї зони, як і решта росіян. Зеки не мстять пахану – вони виконують кожну його волю.

           Керівникам «Вагнера» і, можливо, ЗС РФ, хто якось «зрадив» Путіна в ході підготовки й реалізації заколоту, звісно, слід приготуватися. Можливо, ще мають вибір: неминуча страта або втеча за кордон. Якщо ще не затримані або не перебувають під оперативним спостереженням ФСБ (але ж люди дорослі – знають, як позбутися «хвоста»). Особливо слід напружитись заступнику начальника військової розвідки МО РФ Алєксєєву й колишньому командувачу ВКС Суровікіну, якщо буде доказано хоч якась змова з Пригожиним щодо заколоту. Першому може стати фатально «погано», а другий, для гармонізації візуального з суттєвим і для певного колориту, може, просто, подавитися галушкою.

Рубрики: Події та коментарі