КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В ГЕРЦЕГОВИНІ: ТІЛЬКИ МИНУЛОГО РОКУ 5451 КАТОЛИК ВИСЕЛИВСЯ З ДЕРЖАВИ

Автор: . 28 Лют 2016 в 10:58

КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В ГЕРЦЕГОВИНІ: ТІЛЬКИ МИНУЛОГО РОКУ 5451 КАТОЛИК ВИСЕЛИВСЯ З ДЕРЖАВИ

 

Католицька Церква в Боснії і Герцеговині б’є на сполох, тільки у минулому 2015 році з території двох герцеговинських єпархій Мостарсько-давнянської та Требінсько-мирконської відселився 5451 католик.  Про це інформує хорватське щоденне видання «Večernji list».

Католики залишають територію Боснії й Герцеговини, як з причин економічних так і з причин політичного тиску на них зі сторони мусульман та православних сербів. Католицька Церква неодноразово зверталася, як до місцевих політиків та і до міжнародної спільноти, щоб припинити покращити стан католиків у цій балканській державі. Проте, католиків серби і мусульмани продовжують витісняти з теренів де вони жили століттями. Якщо така ситуація буде збережене і в майбутньому, то через 50 років у Герцеговині не залишиться жодного католика б’є на сполох вікарій обох герцеговинських єпархій о. Желько Маїчь

Більшість католиків у Боснії і Герцеговниі етнічні хорвати. У часі воєн у 90-х роках ХХ ст. серби та мусульмани проводили етнічні чистки, виганяючи та вбиваючи католиків. Так з теренів Боснії і Герцеговини майже повністю зникла українська меншина, оскільки українці Боснії і Герцеговни були греко-католиками.

 

http://catholicnews.org.ua/katolicka-cerkva-v-gercegovini-tilki-minulogo-roku-5451-katolik-viselivsya-z-derzhavi

Рубрики: Події та коментарі