За якими критеріями обиратимемо депутатів?

Автор: . 21 Чер 2016 в 0:01

Василь ІВАНИШИН

 

За якими критеріями обиратимемо депутатів?

 

По плодах їхніх пізнаєте їх.

Святе Письмо

 

    1. Депутат – обранець народу, виконавець волі виборців, а не пан, який краще від народу знає, чого народові треба і чого народ хоче.
    2. Кандидат у депутати має бути носієм української національної ідеї. Якщо замість ідеї створення української національної держави він пропонує підтримати якусь політичну доктрину (комунізм, соціалізм, соціал-демократизм, ринкові реформи, соціальний захист, матеріальні блага тощо), то насправді пропонує законсервувати нинішній стан народу або й погіршити його. Бо допоки український народ не матиме власної національної держави, доти жодна інша (соціальна, економічна, культурна, освітня, релігійна тощо) проблема не буде вирішена на користь народу.
    3. Кандидат повинен виступати за прийняття на державному рівні національно зорієнтованої ідеології державотворення: його мети, концепції, програми. Без цього народ і надалі не знатиме, що саме будуємо і який реальний внесок у державне будівництво окремих гілок, структур і людей влади, зокрема депутатів. А виборців і надалі будуть перед кожними виборами задурювати звітами про свої мнимі здобутки і благодіяння, обіцянками і подачками.
    4. Кандидат повинен уже під час виборчої кампанії створити у своєму окрузі із людей, яким довір’яє громада, сітку власного представництва і взаємодії з виборцями, щоб громада мала довкола кого об’єднуватися для щоденного захисту своїх прав і свобод, реальної участі в процесі державотворення та усування керівників, чия діяльність шкодить інтересам громади, нації, держави.
    5. Кандидат повинен уже під час реєстрації написати заяву в окружну виборчу комісію про добровільне складання своїх депутатських повноважень, якщо в окрузі буде зібрано понад 50 % підписів виборців, чиє довір’я він втратив.
    6. Якщо його народозахисна законотворча діяльність виявиться неможливою, він повинен бути готовий покинути сесійний зал і розпочати разом зі своїми виборцями боротьбу за інтереси нації іншими, непарламентськими методами.
    7. Майбутній депутат зобов’язується забезпечити у своєму окрузі діяльність вільних, незалежних засобів масової інформації – на противагу підпорядкованим владі чи різним кланам.
    8. Депутат Верховної Ради зобов’язується згуртувати й очолити в своєму окрузі депутатську вертикаль – для забезпечення ефективної діяльності депутатів місцевих рад у вирішенні регіональних завдань та активної їх участі у вирішенні проблем загальнодержавних.
    9. Оцінювати кандидатів треба не за їх словами чи навіть ділами, а “по плодах їхніх”. Бо словом можна обдурити, ділом – зашкодити. Тільки “плід”-результат показує, на користь чи на шкоду громаді, нації, державі діяв він.
    10. Підтримувати варто тільки того кандидата, який передусім дбає про реалізацію своїх ідей, а не вдається до безпринципних компромісів, блокувань, підкупу, аби лише здобути мандат.

 

Орієнтовно 2002 р.

Рубрики: Твори Василя Іванишина