СТАНИЦІ “ТРИЗУБА”

Автор: . 08 Тра 2018 в 0:01

Полковник Василь ІВАНИШИН

 

 

СТАНИЦІ  “ТРИЗУБА”

 

 

Є кілька причин, які спонукають ВО “Тризуб” ім. С.Бандери повернутися до практики творення своїх станиць у громадах і колективах.

  1. Чимало політично активних людей, ознайомлених із нашою ідейно-політичною платформою і послідовно націоналістичною практикою, вирізняють нашу Організацію з-поміж інших, хочуть діяти разом з нами, але з різних причин, передусім вікових, не можуть стати в наш стрій. Організувати цих людей, дати їм відповідний вишкіл і допомогти їм включитися в цілеспрямовану боротьбу за УССД, а не за інтереси чергової зграї політичних шахраїв – наше завдання.
  2. “Тризуб” випрацював у вигляді “Програми реалізації української національної ідеї у процесі державотворення” такий ідейно-програмовий комплекс, який здатний суттєво впливати на свідомість і суспільну поведінку людей, зокрема на виборах. Однак специфіка нашого членства така, що йому ближча методика прямого протистояння, тобто боротьби: наші кадри звикли діяти в умовах ідеологічного прориву, нести наші ідеї там, де інші не можуть чи не хочуть, але мало надаються для кропіткої, щоденної, системної ідейно-пропагандивної та організаційної роботи. Потрібні, отже, такі люди, для яких природною і привабливою є саме така діяльність. Практика показує, що і в цій справі ми повинні виходити із засади опори на власні сили і творити власні структури для утвердження наших ідей у громаді, а не сподіватися марно, що це зробить хтось інший.
  3. Наша Програма стала “Програмою національно-патріотичного блоку “Рух за Націю”, і, як фундатори блоку, саме в цьому вигляді ми повинні пропагувати наш ідейно-програмовий комплекс, донести його до якомога ширшого кола людей, особливо в сільських громадах і професійних колективах, виявити й мобілізувати національно свідомий актив, здатний на місцях поєднати боротьбу за інтереси і владу з боротьбою за ідею – за Україну. Досягти тут реального успіху, сподіваючись тільки на інших учасників блоку і на відповідну діяльність наявних структурних підрозділів “Тризуба”, не вдасться: необхідно творити нову, спеціалізовану структуру для реалізації нашої націоналістичної політики. Основним елементом цієї структури (політичної референтури) мають бути наші станиці.
  4. І “Тризуб”, і блок “Рух за Націю” діють в умовах цілковитої інформаційної блокади – як з боку влади, так і різних “опозицій”. І перші, і другі бояться наших ідей і тому ненавидять нас, то ж намагаються сформувати негативні образи наших об’єднань у суспільній свідомості, щоб заблокувати нашу пропаганду, очорнити нашу діяльність і позбавити нас соціальної бази. Через свої представництва в громадах і колективах, тобто через станиці, ми можемо здійснити тут інформаційний прорив і перекреслити ці ворожі зусилля.
  5. Наявне в останні роки прирощення національної свідомості в усіх регіонах України відбувається, на жаль, спонтанно, без впливу і провідництва розчленованого націоналістичного середовища – інформаційно заблокованого ззовні і паралізованого своїми проводами внутрішньо. Забезпечити цей процес ідеями українського націоналізму, дати національно пробудженим людям націоналістичну програму дій і методику її щоденної реалізації, включити їх у систему національно-революційної діяльності організованого націоналізму – наш обов’язок. Націоналізм – це ідея і чин в ім’я нації, і саме в громадах і колективах, у горнилі щоденної боротьби за права та інтереси нації має відбуватися і реалізація ідей націоналізму, і формування націоналістичних кадрів.

Творення станиць доцільно здійснювати поетапно.

  1. На першому етапі слід у зоні діяльності кожного структурного підрозділу “Тризуба” виявити в громадах і колективах тих людей, які здатні, хочуть і можуть здійснювати представництво нашої Організації у своєму середовищі. Їх завдання: поширення нашої пропагандивної літератури; характеристика політичної ситуації на своєму терені; виявлення перспективних людей для здійснення націоналістичної політики. За виявлення, залучення, вишкіл-інструктаж і контроль за діяльністю таких людей відповідає курінний.
  2. На другому етапі курінний із представником політичної референтури Організації вивчають якості та результати діяльності цих людей і перетворюють відповідну частину представництв у станиці – структурний підрозділ політичної референтури “Тризуба” у складі станичного і 3-5 членів станиці. Творення станиці, її персональний склад і призначення станичного оформляє своїм наказом курінний. Він же забезпечує всебічний організаційний зв’язок із станицями – передусім через одного із своїх заступників, який одночасно є політичним референтом куреня. Вишкіл (індивідуальний і груповий), періодичний інструктаж станичних та контроль за громадською діяльністю станиць  здійснює політична референтура.
  3. У регіонах, де є тільки обласні підрозділи “Тризуба”, доцільно створювати кущові та районні об’єднання станиць на чолі з кущовими та районовими провідниками.
  4. Практика показала, що більш дієвими та ефективними є представництва і станиці закритого типу, тому починати творення структур політичної референтури на місцях варто саме з них.

Функції та обов’язки станиць випливають із мети і змісту діяльності “Тризуба взагалі, його політичної референтури зокрема, а також зумовлюються конкретними обставинами, в яких діє станиця.

23.04.04

Рубрики: Класика націоналізму | Твори Василя Іванишина