Розпад Росії не призведе до потрапляння ЯЗ до рук терористів. Навпаки

Автор: . 30 Сер 2023 в 23:15

Василь Лаптійчук (політолог, Київ)

Розпад Росії не призведе до потрапляння ЯЗ до рук терористів. Навпаки

       «Колективний Захід» продовжує боятися «війни з Росією», а ще більше – розпаду РФ, внаслідок чого буцімто ядерна зброя «може потрапити до рук терористів». Тимчасом лише двох (із численних) аргументів на користь доцільності доведення Росії до розпаду досить, аби переконатися в тому, що, по-перше, це єдиний спосіб припинення війни, по-друге, це єдиний спосіб, аби ЯЗ не перебувала в руках терористів.

       Отже, перше: війна не припиниться ні через рік ні через сто років, оскільки Конституція й політичний механізм РФ не передбачає виходу зі складу тієї держави будь-якої території, яка одного разу була Держдумою оголошена російською. Тобто, навіть у разі якогось гіпотетичного безглуздого перемир’я Крим і 4 українські області, за російським законодавством, залишатимуться у складі РФ. Росіяни одразу ж після уявного «припинення вогню» почали б готуватися до звільнення «окупованих територій». Що б вони там не обіцяли, це вартуватиме не більше, ніж визнання Москвою незалежності України, «великий договір про дружбу» з визнанням кордонів України, «гарантії» за Будапештським меморандумом і «слово президента» Пригожину. Телебачення в Росії ніхто не скасує, істерія щодо захоплення «матері городов руських» «укробандерівців» лише посилюватиметься; народ, ображений і обіжений воєнними невдачами, голосуватиме лише за політиків, які пропонуватимуть найжорстокіші заходи проти України й українців. Ми завжди були для них смертельними ворогами, але про це воліли мовчати, а тепер це стало мейнстрімом офіційної політики російського народу. Тобто, без переформатування сьогоднішньої російської держави війна не може завершитися, за визначенням.

         Друге. У США й на Заході, в цілому, боялися, що коли СРСР розпадеться, ЯЗ може потрапити «до рук терористів», тому контроль за ЯЗ слід залишити за Москвою. СРСР розпався, а ЯЗ як була, так і залишилася в руках терористів. Хто, як не заступник президента РФ в РБ РФ (друга людина в безпековому секторові Росії) Д. Медведєв щодня погрожує знищити ядерною зброєю Україну й Захід, якщо московинам не віддадуть Київ? Де ще в світі є небезпечніші терористи, крім тих, хто наразі контролює всеньку радянську ядерну зброю? ЯЗ не потрапила до рук терористів – вона в них залишилася, і вирішити цю глобальну світову проблему можна лише шляхом ліквідації терористичної держави. Нехай навіть шляхом мирного розпаду, як це сталося у випадку з СРСР. Нові державні утворення – Чечня, Сибірська республіка, Бурятія, Тува, Карелія, Московія тощо – будуть боротися за політичне визнання у світі й за налагодження міжнародної торгівлі. Не буде Якутія, Кубань чи Курщина погрожувати комусь ЯЗ – у них з’являться нові цікавіші проблеми. Вони мінятимуть ЯЗ на нове життя, або залишать її для оборони від таких самих постросійських новоутворень. Москва й те, що біля неї залишиться, вже не воюватиме ні з Україною, ні будь з ким іншим – не до того буде. У них буде нова конституція, де лише хворому прийшло б у голову називати українські області російськими (хоча, хтозна…). У будь-якому разі, воювати з нами й світом вони вже не зможуть фізично – не буде ні людського ні економічного потенціалу.

         Таким чином, єдиний спосіб зупинити війну в Україні, запобігти Третій світовій і позбавити терористів ЯЗ був є й буде розпад РФ.

Переформатування Росії в конфедерацію, перетворення її на мирну державу, відмова її від власної вигаданої історії й відмова від ЯЗ у ближчій, середній і далекій перспективі виглядає, щонайменше, утопічно.

Рубрики: Події та коментарі