Привіт від П’єра Булля!

Автор: . 14 Лют 2024 в 22:26

Василь Лаптійчук (політолог, Київ)

Привіт від П’єра Булля!

        Україна від самого початку принципово відрізнялася від РФ й більшості країн світу відсутністю зовнішньої політики (не плутати з зовнішньополітичною присутністю). У нас вона була «ре-активною», ми лише реагували на зовнішні ініціативи, були об’єктом, і навіть наша ініціатива, насправді, була вміло навіяна (вміло підсунута) іноземними суб’єктами.

          Сьогодні стає зрозумілим, що Київ не має й власної безпекової й оборонної політики. І, що найгірше, продовжує копіювати її не де-інде, а саме в Росії. Так, рік тому українські провладні ЗМІ-агенти й навіть, страшно сказати, невидимі бійці інформаційного фронту глузували з російського закону про мобілізацію, який передбачав електронні повістки, заборону виїзду за кордон тим, хто отримав повістку, обмеження певних прав ухилянтам. Акцентувалось, що це порушення прав людини й агонія агресора. Через рік головний орган управління Україною – ОПУ дав команду, в основному, скопіювати російський закон про мобілізацію. Одразу не можна було? Повикидайте з посад дурнів, які не можуть прогнозувати перебіг і терміни війни («кава в Ялті» тощо) і робіть на випередження, а не мавпуйте із запізненням.

          Росіяни знають, що роблять, коли мова йде про їхнє виживання (ліквідація українства є однією з умов виживання росіян, як вони собі це вважають). Сьогодні рядовий, сержантський і офіцерський (до підполковника включно) склад військових формувань РФ зможе служити до 65 років, а старші офіцери – до 70. І не смішно. Здоров’я й можливості в 60+ іноді значно перевищують такі самі в молодших. Це крім досвіду, навиків, мотивації, бажання… В Україні перший закон про можливість служити довше хоча б для старших офіцерів було ухвалено десь у квітні минулого року, проте президент його не підписав (у РФ ж іще не продовжували вік служби?). Вдруге законопроект про продовження граничного віку служби було подано у ВР 25 вересня минулого року. Його досі не розглядали (бо Держдума ще цього не зробила?). Тепер уже ніхто не заважає ОПУ дати команду парламенту розглянути законопроект 1084, бо росіяни вже «щось таке» надумали чи й зробили.

          Щойно друком побачив світ бестселер «Планета мавп» П’єра Булля, де люди щось робили, а мавпи лише повторювали, мавпували. Може, нарешті в ОПУ прочитають хоч одну корисну книжку, припинять ре-агувати й нарешті запитають у експертів з-поза ОПУ про якусь власну, національну ініціативу? У тому видатному французькому романові, коли люди спробували пояснити мавпам, що вони лише мавпують те, що винайшли люди, мавпи дуже сильно образилися й вирішили ліквідувати людей як альтернативу. Але ж то було на іншій планеті… (Думка про те, що росіяни в цьому дуетові – люди, помилкова.)

Рубрики: Події та коментарі