«Прикройте! Прикройте!..» (рос.) або Путін продає союзників гамузом

Автор: . 13 Жов 2023 в 21:26

Василь Лаптійчук (політолог, Київ)

«Прикройте! Прикройте!..» (рос.) або Путін продає союзників гамузом

         Слова російських вояків (усі «найманці» в РФ, за словами самого президента РФ, перебувають на утриманні держбюджету), наведені в заголовку, чутно у відеозаписі палестинських терористів, які штурмують стіну на кордоні між Сектором Газа й Ізраїлем. Відеозапис знаходиться на сторінці Олександра Невзорова. За оцінкою лінгвістів, вимова «найманця» є типовою для мешканців Москви й Московського регіону. Швидше за все, мова навіть не про найманців, а про офіцерів ГУ (ГУР) ГШ ЗС РФ. Що, власне, не міняє ситуації, бо ті ж самі офіцери ГУР перебувають «під прикриттям» у всіх ПВК ЗС РФ.

        Є й ознаки того, що Москва не лише взяла фізичну участь у масакрі в Ізраїлеві, але й була автором цього «проекту». Більше того, вона нікому, крім РФ, не була вигідною, – ні ізраїльтянам, ні палестинцям і/чи хамасівцям, ні країнам регіону, в цілому (легко проаналізувати й побачити з наступного розвитку подій).

        Хтозна, чи є розуміння в урядів країн регіону, у що вони, за російським задумом, можуть потрапити, у яку халепу вляпатись. Ізраїль – постраждав, а його уряд, вірогідно, піде у відставку. Газу й околиці, як виглядає на сьогодні, буде знищено разом усіма, хто там ще є. У разі, якщо частина Палестини (перепрошую у експертів цього регіону за спрощену подачу географічних і політичних назв) з іншого боку Ізраїля – західний берег річки Йордан – вступить у війну з Ізраїлем, вона також буде перетворена на руїни. Таліби (власне, Афганістан), якщо посунуть до Ізраїлю, будуть знищені ще на території країн, які дозволять цей рух (теоретично, Іран, Ірак, Сирія). У разі вступу у війну з Ізраїлем Лівану, Ірану, Сирії тощо, ці країни одразу ж познайомляться з можливостями ВПС і ВМС США. Для початку. Це вигідно хоч одній країні з потенційних учасниць війни?

          Велика війна на Близькому Сході (мабуть, вийшло б ширше) вигідна лише Росії і, можливо, ще кільком агресивним автократичним режимам, що зазіхають на чужі території. В ідеалі для Кремля, Близький Схід мала б охопити війна арабів і персів проти євреїв (із застосуванням ЯЗ), Північна Корея напала б на Південну, а Китай – на Тайвань. Тоді допомога Україні, вірогідно, зменшилася б, а застосування Росією ЯЗ проти України уже б не мало якихось можливих стратегічно негативних наслідків для Москви.

         На підтвердження цих гіпотез, Держдума, в контексті приготування до ядерної війни, оголосила про розгляд 17 жовтня законопроекту, який передбачає вихід РФ з Договору про загальну заборону ядерних випробувань. Те, що цей термін співпадає з датою візиту Путіна в Китай, мабуть, сталося випадково.

         Таким чином, організований напад ХАМАСу на мирні поселення Ізраїлю, з уваги на принципову жорстокість деяких її учасників і навмисне оприлюднення кадрів кривавої різанини, за всіма ознаками й фактами, організували саме росіяни, які для гарантовано «якісного» доведення операції зайшли в Ізраїль разом з палестинцями.

        Отже, отримувачем вигоди від пожежі на Близькому Сході може вважатися лише РФ і, в разі наступної агресії з боку КНДР і КНР, ще дві віддалені від регіону країни.

          Досі Росія продавала своїх союзників по-одному (останній приклад – Вірменія). Тепер продає або підставляє їх гамузом: союзників мусульман і союзників євреїв в одному пакеті. (Про вклад Ізраїлю у війну Росії, починаючи від побудови 2013 року в РФ заводу для вироблення військових БПЛА до відмови надати допомогу Україні й передачі Москві конфіденційної інформації із зустрічей Контактної групи («Рамштайн»), промовчу з поваги до жертв у цій країні.)

Рубрики: Події та коментарі