ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ГАРТУЮТЬ ХРИСТИЯНСЬКІ ЧЕСНОТИ
Автор: Центр ім. Д.Донцова. 28 Тра 2016 в 0:02
Павло Зінченко
ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ГАРТУЮТЬ ХРИСТИЯНСЬКІ ЧЕСНОТИ
22 травня ракета влучила у францисканську середню школу в Алеппо, найбільшому місті Сирії, убивши одного і поранивши двох людей.
“Вибух був надзвичайно потужний, і це відчувається”, “Мабуть, не існує вже жодного місця в Алеппо, де було б на 100% безпечно”, – розповів брат Фірас Лютфі OFM, директор школи, повідомляє Сatholic Сulture.
Після ракетного нападу на будівлю францисканської школи отець Франческо Паттон, новий глава францисканців на Святій Землі та на Близькому Сході, закликав до молитви і посту за Сирію. “Християни в Алеппо потребують нашої молитви, постів і жертв”, – сказав польському Радіо Ватикану новий настоятель Святої Землі о. Франческо Паттон. Він у постійному контакті з братами меншими, які залишилися в охопленому боями місті. Каже, що після вчорашнього нападу будівля школи не виконує більше своєї первісної ролі. Зараз використовують її хворі та старі люди, про яких піклується тамтешня францисканська спільнота. “Мої побратими підтвердили мені, що в результаті атаки загинула одна жінка, а двоє інших підопічних отримали поранення, в тому числі одне важке. З францисканцями нічого не сталося, хоча, звичайно, всі засмучені і охоплені страхом. Запевнили мене, що, незважаючи на погрози, не вийдуть з Алеппо, тому що вони хочуть залишитися зі своїми парафіями. Вони знають, що ці люди через вік або хвороби не можуть собі дозволити втекти з міста. Тож францисканці теж не поїдуть, хоча і ризикують власним життям. У цьому сенсі вони є свідками… героїчної любові”, – каже о. Паттон за повідомленням Deon.pl
Сьогодні також прийшла звістка про черговий теракт в районі християнського міста Аль-Камішлі на північному сході країни. Загинуло троє християн. Сирійські ЗМІ покладають відповідальність за теракт на джихадистів з “Ісламської Держави”. Однак, цілком можливо, що на цей раз на християн могли напасти бойовики курдів, які хочуть нав’язати свій контроль в цьому регіоні. Проти цієї версії говорить той факт, що спільно з курдами проти ІДІЛ діє християнський батальйон “Ассирійські сили оборони Ніневії” і цілком можливо, що цей напад та спроба обвинуватити в ньому курдів є провокацією, метою якої є внести розкол у ряди борців проти ІДІЛ.
Випробування не лише привчають християн до самопожертви. У цих жорстоких умовах є місце також істиному прощенню. В Іраку, вмираючи на руках матері, після того, як бойовики ІДІЛ підпалили їх будинок, дівчинка-підліток просила: «Мамо, прости їх». Ця історія стала однією з тих, які звучали у Нью-Йорку на Міжнародному конгресі про переслідування християн в минулому місяці, пише Christian Today. Як уточнюється в статті, бойовики увірвалися до будинку сім’ї в Мосулі (Ірак) і сказали: «У вас є два варіанти: ви повинні залишити країну або заплатити джезья». Мати відповіла, що заплатить і попросила дати їй кілька секунд. Але в цей момент бойовики закричали «у вас немає кількох секунд». Вони підпалили будинок і пішли.
Матері і дівчині вдалося вибігти з палаючого будинку, але дитина отримала серйозні опіки четвертого ступеня і була доставлена у лікарню. Дівчинка померла на руках у матері. Останні слова були: «Прости їм» – свідчить мати дівчинки. Цю історію на конгресі розповів правозахисник Жаклін Ісаак, віце-президент правозахисної групи Road of Success. На завершення він додав: «Навіть серед темряви ми можемо запалити світло, а коли є світло, є надія».
Як пише Christian Post, політичні та християнські лідери різних країн, а також міжнародні організації визнали дії ІДІЛ як акт геноциду. Незалежно від конфесій і деномінацій релігійні лідери з усього світу закликають до постійної молитви за тих, хто знаходиться у зоні ризику і регулярно піддається нападам і утиску за віру в Христа.
http://catholicnews.org.ua/peresliduvannya-gartuyut-hristiyanski-chesnoti