На яких засадах має творитися державницький виборчий блок

Автор: . 14 Чер 2016 в 0:01

Василь ІВАНИШИН

 

На яких засадах має творитися державницький виборчий блок

 

Коли в країні є справедливість,

соромно бути бідним і нікчемним,

коли справедливості немає,

гріх бути багатим і знатним.

Конфуцій

 

  1. Виборчий блок має формуватися для утвердження в практиці державотворення якісно нових народозахисних ідей, а не лише для утвердження при владі окремих (діючих і нових) людей – як досі.
  2. Основним формотворчим фактором блоку має бути не особа чи партія, а українська національна ідея – ідея державності нації. Бо тільки “В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля” (Т.Шевченко).
  3. Блок твориться для негайного випрацювання й законодавчого утвердження національно зорієнтованої ідеології державного будівництва (мета, концепція, програма українського національного відродження і державотворення) – народ має знати, яку державу, як і для кого будуємо. Її відсутність – це свідчення або політичного шахрайства, або політичної недорозвинутості наших державотворців.
  4. Блок започатковує реальну політичну структуризацію і консолідацію влади, політикуму і суспільства під прапором української національної ідеї, на основі національно зорієнтованої мети, концепції та програми українського національного державотворення.
  5. Блок виступає за перетворення нинішньої неукраїнської, антинародної, чисто неоколоніальної у своїй практиці Верховної Ради у сутнісно український парламент – найвищий орган національного народовладдя.
  6. Блок бореться за перехід від нинішньої космополітичної демократії та клановості до українського народоправства у практиці формування всіх гілок влади і за суттєве і постійне розширення виборності. У незалежній національній державі творити закони, керувати і судити можуть тільки обранці народу. Це тільки підневільним народом і його добром розпоряджається меншість, призначена узурпатором чи окупантом.
  7. Блок діє для постійного зближення політики влади з українською національною ідеєю та національними інтересами в усіх сферах суспільного життя і державотворення.
  8. Блок орієнтує громаду на боротьбу не тільки за ЩОСЬ (пенсії, зарплати, стипендії, соціальні блага, мандати, посади тощо), не за чужі політичні доктрини (комунізм, соціалізм, соціал-демократія, демолібералізм, нищівні реформи тощо), а за ВСЕ – за власну національну народоправну державу.
  9. Блок пропонує виборцям реальні механізми взаємодії депутата і громади і відкликання депутата, який втратив довір’я виборців.
  10. Блок уже під час виборчої кампанії витворює структури, які допоможуть громаді ефективно відстоювати свої інтереси щодня, а не тільки раз на чотири роки.

 

Орієнтовно 2002 р.

Рубрики: Твори Василя Іванишина