На Корсиці націоналісти влаштували мітинг перед візитом Макрона

Автор: . 04 Лют 2018 в 18:35

На Корсиці націоналісти влаштували мітинг перед візитом Макрона

 

За три дні до візиту президента Франції на Корсику, кілька сотень людей вийшли на марш у місті Аяччо, організований націоналістами.

Про це повідомляє Le Parisien.fr.

Марш розпочався сьогодні приблизно о третій годині дня. Мітингувальники рушили вулицями міста із банером: “Демократія та повага до корсиканського народу”.

Банер із написом “Свобода” також був у демонстрантів (Фото leparisien.fr)

До маршу приєднався відомий націоналіст Шарль П’єр (Charles Pieri) – екс-лідер Корсиканського національно-визвольного фронту.

Повідомляється, що глава виконавчої ради Корсики Жіль Сімеоні та глава Асамблеї Жан-Гі Таламоні мають наміру підштовхувати уряд до переговорів під час візиту Еммануеля Макрона на острів.

Їхній заклик до протесту був підтриманий профспілками, різними націоналістичними організаціями та рухами.

Раніше повідомлялося, що глава виконавчої ради Корсики Жіль Сімеоні закликав президента Еммануеля Макрона до діалогу щодо ширшої автономії острова, в іншому разі існує ризик спалаху насильства.

В грудні минулого року корсиканські націоналісти, очолювані Сімеоні, здобули перемогу на виборах, вимагаючи ширшої автономії. Вони домагаються офіційного статусу корсиканської мови та права блокувати покупку нерухомості нерезидентами.

Уряд Франції заявив, що є відкритим до деяких змін у його відносинах з Корсикою, в той же час відкинувши найбільш символічні  вимоги, такі як мовне питання. Це обурило націоналістичних лідерів, які закликали корсиканців приєднатися до маршу протесту в суботу напередодні візиту Макрона на острів.

 

http://www.eurointegration.com.ua/news/2018/02/3/7077032/

 

 

Рубрики: Націоналізм у світі | Події та коментарі