Ландік: захоплення Луганська військами РФ узгоджував Єфремов

Автор: . 02 Чер 2016 в 0:06

Ландік: захоплення Луганська військами РФ узгоджував Єфремов

 

Екс-глава фракції Партії регіонів у Верховній Раді і екс-губернатор Луганської області Олександр Єфремов домовлявся про захоплення області російськими військами.

Про це в інтерв’ю Online.ua заявив екс-регіонал Володимир Ландік.

“В лютому 2014 року в Луганську був сходняк. Приїхали брат (Наталії) Королевської (Костянтин Королевський, – колишній заступник міністра регіонального розвитку Росії – ред.) і Сергій Глазьєв, радник Путіна, який часто до нас їздив. Вони зустрілися з Єфремовим і домовся, як ділити активи після повалення української влади в Луганську”, – сказав він.

Ландік додав, що ця зустріч пройшла в особняку Єфремова.

За його словами, росіяни нібито пообіцяли Єфремову контроль над Луганськом після вторгнення.

“І розподілили: кому з місцевих бізнесменів дістануться шахти, кому сєверодонецький “Азот”. В Луганську – кому універмаги, кому – ринки. І Єфремов під гарантії Путіна пообіцяв цей “перерозподіл” своєму оточенню”, – заявив він.

Ландік запевнив, що йому цю інформацію повідомили “найближчі Єфремову люди” і що він передав її в СБУ, але там його попросили не поширювати її. Також екс-депутат заявив, що в Службі є запис розмов цієї зустрічі.

За його словами, після захоплення Луганська росіяни обманули Єфремова.

“І ось як вийшло: коли в Луганськ зайшов Путін, він кинув Єфремова. Зайшла російська блатота і наша злидота, будь ласка: “Грабуйте! Вбивайте!” І у тих, хто повірив Єфремову, все відібрали, все порізали на металобрухт. А у Путіна просте виправдання: “Українська армія не пустила нас на Київ, от я і не виконав обіцянку – форс-мажор!” – додав він.

Також Ландік розповів, що безпосередньо сепаратистські рухи в Луганській області фінансувало керівництво ПР і Комуністичної партії, зокрема – лідер луганських комуністів Спиридон Кілінкаров, який, за словами Ландіка, отримував гроші в сумках у київському офісі лідера КПУ Петра Симоненка.

Зокрема, за словами екс-депутата, Кілінкаров у його присутності давав пачки грошей першому секретареві Рубіжанського міськкому КПУ Неллі Задираці, яка потім проголосила себе “міністром закордонних справ ЛНР”.

Ландік також запевнив, що Кілінкаров, який “зараз їздить спокійно в Москву і ллє лайно на Україну”, продовжує жити у своїй квартирі в Києві. Він також запевняє, що цю квартиру Кілінкаров отримав за сприяння Єфремова.

Екс-депутат заявив, що кілька разів був у секретаря РНБО Олександра Турчинова і глави МВС Арсена Авакова і розповідав про ці дії Єфремова, однак їм це не цікаво”.

Як відомо, у березні Генпрокуратура закрила кримінальне провадження стосовно Єфремова про розпалювання ворожнечі, а суд виніс рішення про повернення йому застави в сумі 60 900 гривень.

 

http://www.pravda.com.ua/news/2016/06/1/7110414/

Рубрики: Події та коментарі