Чи можлива ядерна атака на Україну?

Автор: . 25 Бер 2024 в 23:42

Василь Лаптійчук (політолог, Київ)

Чи можлива ядерна атака на Україну?

         Атака РФ тактичною ЯЗ така ж неминуча, якою була російсько-українська війна. Звісно, у разі, якщо без цього Україну ліквідувати не вдасться.

         Досі не існує (як і ніколи не існувало) жодної причини, чому б Кремль відмовився від застосування по Україні ЯЗ, в разі, якщо по-іншому не зможе. Складається так, що, мабуть, не зможе. То ж таки застосує ближчим часом. Виглядає, що першими цілями стануть греблі на Дніпрі. ГЕС у Вишгороді, над Києвом, з уваги на вірогідні наслідки, взагалі, ще той бонус. На жаль, кримінальної відповідальності для посадових осіб за те, що величезні водосховища, що смертельно нависають над українськими містами й селами, в разі атаки ЯЗ, можуть змити їх разом з людьми, не передбачено. У таких випадках передбачено лише «політичну» відповідальність. Це коли виборець сильно покарає ідіот(-а, -ів) на виборчих дільницях.

         Як і не передбачено крим. відповідальності за фактичний провал (і розвал) системи оборони напередодні нападу на країну. Хоча там ще можна щось, а ось за збереження водосховищ для використання їх агресором для воєнних цілей, зась. «Хто ж міг подумати?» «РФ ж говорила…». «РФ ж підписала договори…». «Розвідка нічого такого не повідомляла…» (до слова, розвідка давно вже доповідає в ставку лише те, що подобається дуче, і як він сам про те чи інше думає). Звісно, початок випуску води може прискорити атаку, але дивитися, як повінь наповнює резервуари, а росіяни вже пристрілюються, злочинно. Навіть якщо це не передбачено Кримінальним кодексом.

        Знищивши каскад водосховищ на Дніпрі, Москва досягає наступних цілей:

       1. Формалізація початку нового етапу війни – застосування тактичної ЯЗ, що мало б позитивно для РФ вплинути на настрої європейських електоратів в цілому, й політиків, які залежать від цих електоратів, зокрема.

        2. Ствердження права в односторонньому порядку застосовувати ЯЗ проти жертви агресії. Демонстрація нікчемності «світової спільноти», що відкриває дорогу для Росії до наступних переможних війн у Європі.

       3. Доведення до заходу ідеї про намарність надання Україні допомоги.

       4. Злам опору України й примус її до капітуляції (власне, до самоліквідації).

       5. Завдання удару по економіці України, по її обороноздатності (колись же їм правий берег штурмувати треба буде + змиє якусь кількість полків і дивізій разом з технікою).

        6. Зменшення кількості населення жертви агресії.

           Думка про те, що «не застосує» має такий самий розумовий коефіцієнт, як і «не нападе». Незважаючи на революційно-космічний злет розуміння українців за останні два роки, що таке Росія й хто такі росіяни, повного усвідомлення, що то таке, і, головно, що воно для нас означає, насправді, ще немає. Як і відповідальності посадових осіб, які, з уваги на їхню генетику й родові ознаки, для прийняття важливих доленосних рішень досі чекають вказівок десь «із центру». В ідеалі, з Москви.

Рубрики: Події та коментарі