135-а річниця Дмитра Донцова: підсумки

Автор: . 26 Січ 2019 в 0:14

135-а річниця Дмитра Донцова: підсумки

                       Наприкінці 2018-го року побачила світ брошура керівника Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова Олега Багана «Творець українського вольового націоналізму», написана у формі ідеологічного портрету і присвячена 135-й річниці від дня народження засновника й ідейного лідера українського вольового націоналізму Дмитра Донцова (1883 – 1973). Книжка вийшла у Львові за підтримки «Громадського комітету для вшанування пам’яті українських героїв» та Львівської обласної державної адміністрації. Видання проілюстроване цікавими і рідкісними фотографіями і має за мету в лаконічному форматі ознайомити зацікавлених із головними ідеями і творчою біографією видатного українця.

                        Нагадаємо, що в жовтні 2018 р. в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б.Хмельницького до ювілею були проведені «5-і Донцовські читання». У вересні вийшла в упорядкуванні О.Багана збірка російськомовних статей Д.Донцова «Русский либерализм и украинское движение», призначена для російськомовного контингенту читачів, які роблять перші кроки в справі ознайомлення із українським націоналізмом і постаттю Д.Донцова.

                        Завершальним акордом ювілею має стати відкриття на стіні Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» в центрі Києва меморіальної дошки Д.Донцову, який у 1918 р. керував цією важливою державницькою інституцією під назвою «Українська телеграфічна агенція» від червня до листопада, до свого вимушеного виїзду з України за кордон. Рішення про встановлення дошки вже прийняте Київською міською адміністрацією, а її відкриття буде приурочене до державного свята.

Прес-служба НІЦ ім. Д.Донцова

Рубрики: Дмитро Донцов: постать та інтерпретації